کناف در شیراز

سقف کاذب شیراز

اجرای سقف کاذب کناف در شیراز

اجرای سیستم درای وال کناف

مروری بر پروژه های عمرانی شهرداری شیراز در سال ۹۵


بازدید : 3040 نفر

با توجه به حجم گسترده طرحهای عمرانی درحال ساخت شهرداری، در این مطلب مروری خواهیم داشت برروی برخی از مهمترین طرحها که با افتتاح بخشی از این طرحها در سال جاری و باقی آنها در سال ۹۶ و ۹۷ شیراز به شهری پیشرو در پروژه های عمرانی – خدماتی تبدیل می شود.

*** پل بزرگ کابلی ولیعصر : بزرگترین پل کابلی شهری کشور به طول حدود ۱۱۰۰ متر و پایلون ۶۴ متری در اسفند سال جاری افتتاح می شود.

 

گزارشی از آخرین روند پل کابلی ولیعصر

گزارش تصویری از پل کابلی

ویدیویی از پل کابلی

*** پل شیشه ای و مجموعه گردشگری علی بن حمزه : این مجموعه به عنوان بخشی از مسیر عرفان شیراز محسوب می شود که دو سمت رودخانه خشک را به یکدیگر به وسیله رودخانه خشک متصل کرده و با ساخت دو زیرگذر، دو سمت رودخانه خشک بصورت پیاده رو برای عابران پیاده درآمده و یک فضای انسان محور تا ارگ کریمخان ایجاد می شود. ضمن اینکه دو سمت پل شیشه ای دریاچه ایجاد می شود.

 

*** تقاطع چهارسطحی تخت جمشید : این تقاطع در شهریور امسال به بهره برداری خواهد  رسید و در آن نخستین پل دوار عابرپیاده در سطح سوم اجرا شده است.

 

*** تقاطع سه سطحی جام جم : این تقاطع در ورودی بزرگراه کوهسار قرار گرفته و به نظر  می رسد پس از مدتی وقفه و جابجایی تاسیسات فیبر نوری و حل مشکل با صدا و سیما، امسال وارد فاز اجرایی شود.

*** پل طبقاتی معلم : ساخت فاز اول این پل در شهریورماه به پایان رسیده و در صورت لغو  ساخت طرح طبقاتی ایمان، فاز دوم آن نیز تا پایان سال آماده خواهد شد.

گزارش تصویری از آخرین وضعیت پروژه معلم

[blog style=”def” display=”specific” specific=”28567″ posts_per_page=”0″ offset=”0″]

*** فاز یک بزرگراه توسعه جنوب ( نوبهار )‌: این بزرگراه در فاز اول به طول ۸ کیلومتر در ضلع جنوب رودخانه مهدی آباد در حال ساخت است.

*** طرح توسعه زیرگذر گلستان(‌ تقاطع سه سطحی گلستان) : با اجرای طرح توسعه، طول این زیرگذر به بیش از ۲/۵ کیلومتر و به بزرگراهی زیرزمینی در ۶ باند تندرو و ۴۴ باند کندرو تبدیل شده و در سال آینده به بهره برداری رسیده و در فاز بعدی یک پل روگذر از بزرگراه خلیج فارس به بزرگراه دکتر حسابی برروی این زیرگذر ساخته می شود.

*** تقاطع سه سطحی قصردشت :‌129

*** بزرگراه مهدیه

*** مجموعه پل های طبقاتی گلشن : ساخت مجموعه پل های گلشن که یکی از بزرگترین  طرحهای پلسازی شیراز محسوب می شود در زمستان سال آینده به پایان می رسد، این پروژه شش برابر پل معالی آباد بوده و طول پلها به حدود ۵ کیلومتر می رسد.

آخرین وضعیت ساخت پروژه

تقاطع‌های طبقاتی کشن

*** پل ملل : این پل در مسیر بزرگراه کوهسار قرار گرفته و در سال جاری تکمیل می شود.

*** ساختمان مرکزی شهرداری شیراز : ساختمان مرکزی شهرداری شیراز در محدوده  مرکزی شهر و در تقاطع خیابان های ساحلی و خیابان راهنمایی و در سمت جنوبی رودخانه خشک قرار دارد. این ساختمان مجموعا دارای ۱۱ طبقه  و زیربنای ۴۵۰۰۰ مترمربع است که یک طبقه آن در زیر همکف و مابقی در روی زمین طراحی شده است. این ساختمان به عنوان یک مجموعه اداری دارای ماموریت ستادی بوده و برای استقرار حوزه های مختلف شهرداری همانند معاونت شهرسازی و معماری، معاونت فنی و عمرانی و معاونت اداری و مالی برنامه ریزی شده است. ۴ شفت اصلی عمودی – که هرکدام دارای یک راه پله و ۲ آسانسور با ظرفیت ۲۶ نفر است- وظیفه ارتباطات عمودی مجموعه را برعهده خواهند داشت. سازه ساختمان از نوع اسکلت فلزی و سقف آن از نوع عرشه فولادی است.

*** پل شبدری جوادیه : این پل بزرگراه های کوهسار، آرین و کمربندی شیراز را به یکدیگر متصل کرده و درسال آینده به بهره برداری می رسد.img18498

*** مجموعه پلهای رودکی :‌

9

*** چپگرد هفت تنان – دلگشا : فاز دوم پروژه دلگشا پس از افتتاح زیرگذر یک کیلومتری دلگشا تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

آخرین روند ساخت پروژه

*** بزرگراه مولوی :‌ این بزرگراه به طول ۹ کیلومتر شامل ۵ پل مختلف است که بلوار نصر  را به بلوار خلیج فارس متصل می کند.

*** پل شبدری مولوی – تخت جمشید : این پل در مسیر بزرگراه مولوی در محل رودخانه  خشک ساخته خواهد شد.

*** مجموعه پلهای نواب صفوی، احمد بن موسی، بزرگراه امام خمینی :

این طرح بزرگ به عنوان بخشی از پروژه مشترک شهرداری شیراز و اداره کل راه و شهرسازی استان فارس در راستای بهسازی و افزایش ایمنی و روانی تردد در کمربندی شیراز در جنوب این کلانشهر طراحی شده و شامل یک پل شبدری در مسیر بلوار نواب و بزرگراه امام خمینی (کمربندی) و یک دسترسی از مسیر احمدبن موسی به مسیر شرق به غرب و غرب به شیراز کمربندی و راستگرد به بلوار احمدبن موسی است. پیش بینی می‌شود این پروژه در سال نیمه ?? به بهره برداری برسد.

مجموعه پلهای نواب، احمدبن موسی و کمربندی

*** پل شبدری فرهنگیان و بزرگراه امام خمینی :‌ این طرح شامل یک پل روگذر و یک پل  شبدری است.

*** بزرگراه کوهسار :‌ این بزرگراه با طول ۱۱ کیلومتر شامل ۲ تونل دوقلو و ۶ پل است که  متاسفانه زمان ساخت این طرح به ده سال رسیده و به دلیل مشکلات تملک و مدیریتی بخش زیادی از طرح که ساخته شده در انتظار پلهای ورودی و خروجی آن است.

*** پل چمران :

*** پل بزرگراه کنارگذر شرق – بزرگراه شیراز – اصفهان:

*** جزیره تفریحی نهراعظم :‌ این پروژه شامل ۳ جزیره ۱/۵ هکتاری است که در رودخانه  خشک بین پل معالی آباد و دریاچه نهراعظم قرار دارد.

*** مترو شیراز:

  • خط یک مترو شیراز: ساخت خط یک مترو شیراز در سال جاری به پایان می رسد و همزمان با آن خط ۳۳ مترو این کلانشهر به مرحله اجرا وارد خواهد شد. خط یک مترو شیراز در ۲۴/۵ کیلومتر شامل ۱۹ ایستگاه است که ۱۴ کیلومتر آن بصورت عمیق و سکوی جزیره ای و ۱۰/۵ کیلومتر باقی مانده به صورت نیمه عمیق و همس سطح اجرا شده است.

بخشی از خط یک مترو شیراز بصورت همسطح از کنار رودخانه خشک می گذردایستگاه نمازی مترو شیراز

  • خط ۲ مترو شیراز:‌ تامین اعتبار این خط به طور کامل به وسیله شهرداری شیراز انجام شده و فاز اول آن در سال ۹۷ افتتاح می شود.

توضیحات کامل درباره خط ۲ مترو شیراز

تصاویری از خط ۲ مترو شیراز

خط ۳ مترو شیراز : ساخت خط سوم مترو شیراز در سال جاری و همزمان با افتتاخ خط یک مترو آغاز می شود. خط ۳ یا فاز سوم خط یک از ایستگاه پل معالی آباد شروع شده و به ایستگاه راه آهن و مجاورت شهرک گلستان خواهد رسید که از آنجا دو شاخه شده و شاخه اول به سمت صدرا و مرکز صدرا رفته و شاخه دوم به سمت گویم می رود.بخش کوچکی از مسیر زیر زمین، بخشی دیگر بصورت همسطح و سایر مسیر روی پل ساخته خواهد شد. تاکنون هشت ایستگاه برای خط ۳ جانمایی شده که از پل معالی آباد شروع شده و ایستگاه های تقاطع کمربندی، میدان صنایع، شهرک آرین، پل دکتر حسابی، سر بزین و شهرک گلستان و راه آهن توقف گاه های درنظر گرفته شده برای آن است که با اعتبار ۲۰۰۰ میلیارد تومان و در رفوژ وسط بلوار و بزرگراه دکترحسابی ساخته می شود تا آسیبی به باغ های مسیر نرسد.

*** احیای میدان توپخانه : طرح بزرگ میدان توپخانه شیراز با هزینه اولیه ۴۵۰ میلیارد تومان پس از انتخاب یکی از ۵۵ طرح برتر ارایه شده از سوی طراحان برتر جهان، در نیمه اول امسال اجرایی می شود.

آشنایی با پروژه

*** بهسازی آرامستان تاریخی دارالسلام

*** طرح زیباسازی ورودی شرقی : این طرح امسال افتتاح شد.

*** زیباسازی ورودی شمالی : این طرح در پل اکبرآباد قبل از دروازه قرآن در حال ساخت است و امسال افتتاح می شود.        

              

*** طرح زیباسازی ورودی غربی : این پروژه شامل یک پل سبز، یک آبشار و در سمت دیگر یک دریاچه تفریحی است که به گفته مسوولان امسال تکمیل و افتتاح می شود.

*** نوسازی ۲۸ خانه تاریخی شیراز

آشنایی با این طرح

*** باغ موزه دفاع مقدس : این باغ موزه با همکاری شهرداری شیراز در کنار پل کابلی  ولعیصر درحال ساخت است.

13940312113015375416414