کناف در شیراز

سقف کاذب شیراز

اجرای سقف کاذب کناف در شیراز

اجرای سیستم درای وال کناف

احداث آزادراه لار – بندرعباس


بازدید : 1707 نفر

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ محمدرضا باقری‌فرد مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با بیان اینکه در محور لار – بندرعباس آزادراه احداث می‌شود، گفت: طول این آزادراه ۲۱۷ کیلومتر است که با هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در ۳ باند رفت و ۳ باند برگشت احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه وسعت حوزه جغرافیایی اداره کل راه و شهرسازی لارستان از ۱۴ استان کشور بزرگتر است، افزود: در حوزه این اداره کل ۲ پروژه با ۱۰۰ درصد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرستان‌های لامرد و لارستان تعریف شده است.

باقری فرد با اشاره به پیگیری‌های متعدد از طریق وزارت راه و شهرسازی برای انتخاب پیمانکار مجرب و تفاهم‌نامه مالی برای احداث، نگهداری و بهره‌برداری با سرمایه‌گذار به امضاء رسیده است، گفت: انتظار می‌رود پس از مصوبه هیئت دولت این تفاهم‌نامه تبدیل به قرارداد و شروع پروژه آزادراه لار-کهورستان-بندر پل قشم و از کهورستان به بندر شهید رجایی بندرعباس اجرایی شود.

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با بیان اینکه این پروژه یکی از ۱۰ محور اصلی و ترانزیتی حمل کالا و بار از جنوبی‌ترین نقطه کشور به مرکز و شمال ایران است، ادامه داد: طول این آزادراه از پمپ بنزین لطیفی ۲۱۷ کیلومتر، با ۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در ۳ باند رفت و ۳ باند برگشت احداث می‌شود که سبب حمل سریع کالا و مسافر، کاهش مصرف سوخت، صرفه‌جویی در وقت و کاهش تصادفات می‌شود.

وی از برگزاری مناقصه ادامه پروژه محور لار – بستک و اتمام مراحل احداث ۳ کیلومتر از این بزرگراه خبر داد و بیان کرد: فاز ۲ این پروژه به طول ۲۶ کیلومتر با اعتباری ۵۴ میلیارد تومان در حال انتخاب پیمانکار است که به دلیل اتصال جنوب فارس به شهرستان‌های بستک، بندرلنگه، بندر آفتاب و جزیره کیش از پروژه‌های اولویت‌دار محسوب می‌شود و از مجموع ۶۵ کیلومتری که در حوزه لارستان قرار دارد، با احداث جاده ۱۲ کیلومتر کاهش مسیر خواهیم داشت.

باقری فرد از اجرای پروژه اوز-گراش به طول ۱۴ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان خبر داد و اظهار داشت: عملیات احداث پل‌ها در این مسیر به اتمام رسیده و مراحل انجام آسفالت در حال اجراست و امید می‌رود این پروژه که تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تا سه ماهه آینده به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با بیان اینکه مراحل اجرای پل آبنمایی و لوله‌ای محور درز و سایبان به ایستگاه راه آهن زاهدمحمود با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان شروع شده است، ادامه داد: با تکمیل این پروژه تحول مناسبی در منطقه محروم درز و سایبان ایجاد می‌کند و باعث تسهیل و کاهش مسیر جنوب فارس به شرق کشور و کاهش ۱۱۰ کیلومتری تا مشهد مقدس می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۶۰ متر از حفاری تونل وحدت در محور لار – جهرم انجام شده و به دلیل همجواری با تونل اول انفجارات باید با احتیاط انجام شود، افزود: به دلیل حساسیت در کنار و قرارداشتن در محور اصلی و با توجه به کمبود اعتبار، خوشبختانه کار ادامه دارد و امید می‌رود حفاری این تونل تا اردیبهشت ماه ۹۷ به پایان برسد.

باقری فرد با بیان اینکه اعتبار پروژه لار – جهرم بین ادارات کل استان‌های فارس و لارستان تقسیم می‌شود، تصریح کرد: در این مسیر ۸ پیمانکار در حال فعالیت هستند و با وجود محدودیت اعتبار انتظار می‌رود اختصاص بودجه در امسال افزایش یابد.

وی با ابراز خرسندی از اتمام ایمن سازی گردنه نارنجی و کاهش چشمگیر تصادفات در این محدوده، گفت: دو بانده کردن مسیر دهکویه به سمت بریز نیز به تناسب اعتبارات در حال اجراست.

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان تصریح کرد: با رایزنی‌هایی که با پیمانکار طرح‌های گردنه بریز و تقاطع های مسطح بنارویه شده، با وجود کمبود اعتبار این پروژه‌ها فعال می‌شود. 
انتهای پیام/ر

احداث آزادراه لار – بندرعباس با سرمایه گذاری هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان